Izvješće o radu za 2012.

 • 03. 12. 2012.g. - Udruga osoba s mišićnom distrofijom Primorsko-goranske županije i ove je godine obilježila Međunarodni dan osoba sa invaliditetom 03.prosinca pod motom „Kroz život zajedno“ kako bi građanima grada Rijeke pobudili svijest o socijaliziranju osoba s invaliditetom u društvo. Međunarodni dan osoba s invaliditetom obilježava se od 1992. godine. Tada je glavna skupština UN-a usvojila rezoluciju kojom se sve zemlje pozivaju na obilježavanje toga dana. Glavni je cilj osobama s invaliditetom omogućiti jednako uživanje ljudskih prava i ravnopravno sudjelovanje u društvenom životu. Kao i svake godine,već tradicionalno, mjesto obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom bio je prostor gradskog bazena Kantrida. U holu na samom ulazu u kompleks bazena, pored kafića od 15,00 do 19,00 sati bila je postavljena prodajna izložba radova naših članova poput kuglica za bor, tanjura sa božićnim motivima, vazama i svim ostalim predmetima sa naših radionica, također smo izložili plakate i promotivne letke kao i slike,  da zajedno skromno obilježimo taj nadasve važan dan. Osim naših članova, građana i svih ljudi dobre volje koji su nam se pridružiti na štandu, svoj doprinos su dali i vaterpolisti VK Primorje Rijeka kao i njihov trener Ivan Asić i izvršni direktor kluba Zoran Roje, koji su u navedeno vrijeme bili dio naše Udruge.  Posjetila nas je i voditeljica projektnog tima Rijeka Zdravi grad gđa Irena Deže Starčević.

image002

• 04.12.2012.g. - U povodu Međunarodnog dana osoba s invaliditetom koji se obilježava 3. prosinca, u Hrvatskom kulturnom domu na Sušaku održan je jubilarni, 10. Festival stvaralaštva i postignuća djece s teškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom. Ovogodišnje izdanje ovoga Festivala okupilo je više od 300 sudionika iz riječkih vrtića, škola, udruga i ustanova koji su prezentirali svoj likovni, glazbeni i scenski izričaj. Tijekom cijeloga dana posjetitelji su mogli pogledati prodajnu izložbu radova djece s poteškoćama u razvoju i osoba s invaliditetom. Sudionici i-Festa su i ove godine unikatnim ukrasima okitili božićnu jelku, koja će u vrijeme blagdana krasiti predvorje Hrvatskog kulturnog doma. Naš član Filip Vuković je pjevao Zlatne godine, a u publici ga je bodrio Luka Zaharija. 

• 06. 12. 2012.g. - Mjesec prosinac je vrijeme blagdanskog ugođaja pa je tako i u našoj Udruzi veselo. Kako se svugdje u svijetu počinju paliti lampice i ukrašavati ulice, kuće, trgovine tako smo i mi rezervirali to popodne za kićenje naše Udruge da započne "Veseli prosinac" i da nam Božićni ugođaj traje što dulje. Uz božićne pjesme i smijeh okitili smo bor, zalijepili pahuljice na staklene površine te umjetnim snijegom svima zaželjeli Sretan Božić. Nel je napravio prekrasnu ikebanu i jaslice te ga moramo posebno pohvaliti. Valja napomenuti da smo i ove godine dobili od Kraša slatke poklone koje smo stavili ispod bora i dijelili članovima. Nakon dobro obavljenog "posla" imali smo tupperware party za roditelje i članove. Naravno ni to nije prošlo bez finih slastica; Nelovih palačinki i finih kolača Zoltanovih roditelja.

image006

• 20.12.2012.g. - U HKD-u na Sušaku održano je tradicionalno božićno-novogodišnje primanje Primorsko-goranske županije. Primanju su prisustvovali predstavnici PU primorsko-goranske, Ureda državne uprave, Hrvatske vojske, saborski zastupnici s područja naše županije, gradonačelnici i načelnici jedinica lokalne samouprave Primorsko-goranske županije, predstavnici Sveučilišta u Rijeci, kulturnih, obrazovnih i vjerskih institucija te konzularnih predstavništava, kao i mnogi drugi uvaženi gosti.

Uz čestitke povodom predstojećih blagdana, obnašatelj dužnosti Župana prof.dr.sc. Vidoje Vujić osvrnuo se u svom prigodnom obraćanju na događaje u 2012. godini.

Uz prigodni govor obnašatelja dužnosti Župana prof.dr.sc Vidoja Vujića , u programu su nastupili muška klapa "Kastav", Damir Badurina, Leonora Surijan, Alen Polić KUD Punat. Na primanju je bio Luka Zaharija.

• 20. 12. 2012.g. - Obzirom da nam se približio kraj još jedne godine kao nagradu za vrijedan rad i trud i kako to obično biva u blagdanskom ugođaju, organizirali smo za naše članove Predbožićno druženje Udruge mladih i studenata s invaliditetom PGŽ ''ZNAM'' i Udruge osoba s mišićnom distrofijom PGŽ uz jedan mali  predblagdanski domjenak koji je pripremio naš Nel i ovom prilikom mu se još jednom zahvaljujemo za prekrasan blagdanski stol. Tortu smo dobili od PIK-a, a piće od TIA-e zastupnika za pića i to zahvaljujući boksačkom klubu Rijeka.  Zajedno smo se družili i uživali u razmjenjivanju simboličnih poklona koji je svatko prisutan donio. Na naše veliko zadovoljstvo moramo istaknuti da nas je u prostorijama Udruge bilo preko 60 ljudi i da se čulo smijeha, pjevanja i muzike dokle god smo imali snage. Ističemo da  sa Udrugom Znam imamo jako lijepu suradnju. Iskoristili smo svečanu priliku i uručili zahvalnicu tvrtki KEMIS TERMOCLEAN d.o.o za vrijednu donaciju. Našim članovima smo također podijelili diplome za ono što ih krasi i čime su posebni.

image007image008